Prosinec 2012

Ai no Kusabi 2012

22. prosince 2012 v 15:54 | Kanashimi-hime


INFO
Název: Ai no Kusabi, 間の楔
Typ: OVA
Počet dílů: 4
Ke stažení zde: TBA TEAM

DĚJ
Vše se odehrává na planetě Amoi, kterou řídí ženský počítač Jupiter. Lidé (a nejen lidé) jsou zde rozděleni do různých kast. Nejníže postavenou kastou, bez jakýchkoli práv a občanství jsou mongrelové. Naopak nejvýše jsou vysocí, inteligentní a silní Blondie (překvapivě s blond vlasy). Jenže, co se nestane? Vysoce postavený Blondie Iason Mink si oblíbí jednoho mongrela Rikiho natolik, že si z něj udělá Mazlíčka (člověk, používaný jen k tělesnému uspokojení). Problém je v tom, že mít mongrelského mazlíčka je opravdu skandál, a Riki navíc neustále touží po svobodě...


OPENING
(tento opening je podle mě hodně slabý, ze začátku mě spíš od těchto OVA odradil)


MŮJ DODATEK
Nevím, co napsat, jen že tato novější verze (původní je z roku 1992) mě zase tolik nenatchla. Grafikou vysoce předběhla původní verzy, ale za to ji dějem a neurčitým koncem (to se snad ani za konec považovat nedá), brutálně shazuje do hlubin a pohřbívá. Původně mělo být třináct dílů, ne pouze čtyři, jenže studio nemělo peníze a tak vzniklo jen tohle. Můžeme pouze doufat, že v budoucnu se dodělají zbývající díly, jinak se toto dá považovaz jen za chybý pokus o trhák.
Ze začátku je děj zábavný, vlastně je to celé celkem dobré, ale to si myslíte jen do chvíle, než se podíváte na Ai no Kusabi z roku 1992 a zjistíte, že tyto čtyři OVA nepokrývají ani polovinu příběhu, narozdíl od staré verze.

Nechci vás od tohoto yaoi odradit - je vážně skvělé, jen je původní verze prostě lepší a při srovnání s verzí 2012 jsou vidět značné nedostatky.

HODNOCENÍ
Grafika: 8
Charaktery: 8
Děj: 6
Hudba: 6
Celkem: 29/40


Ai no Kusabi 1992

10. prosince 2012 v 10:17 | Kanashimi-hime


INFO
Název: Ai no kusabi
Rok výroby: 1992
Typ: OVA
Počet dílů: 2
Žánr: romantické, z budoucnosti, diskriminace, yaoi
Ke stažení cz titulky zde: Ulož.to

DĚJ
Vše se odehrává na planetě Amoi, kterou řídí ženský počítač Jupiter. Lidé (a nejen lidé) jsou zde rozděleni do různých kast. Nejníže postavenou kastou, bez jakýchkoli práv a občanství jsou mongrelové. Naopak nejvýše úpostavení jsou vysocí, inteligentní a silní Blondie (překvapivě s blond vlasy). Jeden Blondie se jménem Iason Mink jednou pomůže mongrelovi Rikimu a ten mu za to zaplatí vlastním tělem, protože nechce být nic dlužný. Jenže, co se nestane? Iason si ho tak oblíbí, že si z Rikiho udělá Mazlíčka (člověk, používaný jen k tělesnému uspokojení). Problém je v tom, že mít mongrelského mazlíčka je opravdu skandál, ale Iason se odmítá Rikiho vzdát, i přesto, že by ho mohl Jupiter nechat zničit...

AMV

MŮJ DODATEK
Neskutečně nádherné yaoi. Po první půlhodině (kdy jsem se přestala smát té šílené grafice z roku 1992), mě to vážně vtáhlo. Je zde opravdu náherný příběh, není to jen hnusné yaoi o Tom jednom. Trochu mi to připomnělo zakázanou lásku Romea a Julie, až na to že se Riki své lásce brání. Chtěla bych sem napsat ještě něco, ale to by byl obrovský spoiler a to vám vážně udělat nemůžu.
Tohle anime je jedním z průkopníků nám již dobře známého žánru - yaoi.

HODNOCENÍ
Grafika: 8 (když uvážím, že Ai no Kusabi vzniklo ještě dřív než já)
Charaktery: 8
Děj: 9
Hudba: 8
Celkem: 33/40


YAOI anime

10. prosince 2012 v 10:12 | Kan-chan & Chouco
Recenze se postupně doplní

Ai no Kusabi (1992)


Ai no Kusabi (2012)

Diplom pro Ame

9. prosince 2012 v 15:46 | Kan-chan & Chouco |  Diplomy
Tady je diplom pro naše další nové SB, blogerku Ame.
Na diplomu je Ulquiorra z anime Bleach, tak snad se ti líbí, Ame-san!

Diplom od ChronoArta

9. prosince 2012 v 13:13 | Kan-chan a Chouco |  Diplomy

Diplom od ChronoArta za SB. Na diplomu je Tachibana Kanade "Anděl" z anime Angel Beats.
Mockrát děkujeme, je to krásný diplom!

Hakuouki: Shinsengumi Kitan

9. prosince 2012 v 11:03 | Kan-chan

INFO
Název: Hakuouki: Shinsengumi Kitan
Typ: série
Počet dílů: 12
Žánr: historické, samurajové, bitvy, romantika, mystery, drama
Online cz titulky: Shirai.cz (nutná registrace)

DĚJ
Yakimura Chizuru je mladá dívka, která se převléká za chlapce, aby našla svého otce. Jednou však spatří samuraje z klanu Shinsengumi, jak zabíjejí zběhlé Rasetsu (lidé, kteří vypili Ochimizu a stali se z nich krvelační démoni) a je jimi odvedena. Vysvětlí jim, že hledá svého otce a shodou náhod i celé Shinsengumi hledá jednoho doktora - Chizuriina otce. Děj je se postupně od této zápletky oddaluje, do popředí se dostávají jiné problémy a Shinsengumi si musí vybrat, jestli budou na straně císaře nebo Shógunátu. Jenže o Chizuru se zajímají zvláštní lidé, kteří se nazývají "Oni" (Oni je japonský démon) a chtějí ji dostat do své moci.

OPENING (u kterého jsem vždy dostala nosebleed)

MŮJ DODATEK
Vážně dobré anime. I když občas nerozumíte tomu, co se tam zrovna děje (nebo alespoň já jsem se někdy trochu ztratila v ději), musíte se prostě dívat dál a to i kvůli těm neskutečně sexy bishíkům, kterými je tohle anime přímo narvané (Okita, znovu Okita, Toshi, Heisuke, Saito a další a další které se mi nechce jednotlivě hledat) . Dokonce mě ani moc neštvala hlavní ženská postava - Chizuru. Není to taková ta blbá, pištící třasotinka, která se při jedné ráně sesype, ale zase nečekejte nějakou mega extra silnou ženštinu. S mečem to umí, dokonce i pár ran schytá, ale zase z toho nedělá vědu a u nikoho nekňourá jako některé otravné ženské postavy v jiných anime.
I yaoistky si zde najdou své, protože musím uznat, že tam jsou docela velké náznaky vztahů mezi postavami mužského pohlaví. Ale ne-yaoisté si toho asi moc nevšimnou.

HODNOCENÍ
Grafika: 10
Charaktery: 10
Děj: 8
Hudba: 10
Celkem: 38 / 40Diplom pro ChronoArta

9. prosince 2012 v 10:34 | Chouco |  Diplomy
Tady je tvůj diplom, ChronoArte. Kana ti vzkazuje, že se jí s tím nechtělo moc patlat, takže se předem omlouvá, že to není žádné veledílo.


Diplom od Duo Kokoro

8. prosince 2012 v 20:44 | Kan-chan a Chouco |  Diplomy
Tady je tastický diplom od Dua. Upřímně zbožňuju tyhla dvojčata z anime Higurashi nu Naku Koro ni, protože jsou vzhledem úplně stejný a povahou úplně jiný. Navíc se navzájem podezřívají a snaží se taky navzájem zabít, což je extra epický.


Mirai Nikki

7. prosince 2012 v 21:27 | Kanashimi-hime


INFO
Název: Mirai Nikki
Typ: série
Počet dílů: 26 + 1 OVA
Žánr: Psychologické, drama, love, mysteriózní
Online nebo ke stažení zde: Shirai.cz (nutná registrace)

DĚJ
Amano Yukiteru je osamnělý chlapec, jehož jedinou činností je zapisování svého života do mobilu. Píše si tam i ty nejmenší detaily, co, kdy, kde a jak udělal a je považován trochu za podivína a nemá proto přátele. Tak si vymyslí dva přátele, zvláštní tvory, Deuse - Boha času a jeho pomocnici Murmur. Vše se ale změní, když zjistí, že si tyto dva přátele nevymyslel, ale že doopravdy existují a že je zatáhnut do hry o přežití. Do rukou se mu dostane Deník Budoucnosti - v jeho případě obyčejný mobil. Jenže podobný deník má i dalších dvanáct vlastníků deníků, kteří se chtějí navzájem najít a povraždit, až by zůstal jen jeden vlastník - nový Bůh času. Zanedlouho Yuki potká Gasai Yuno, dívku, která tvrdí, že ho miluje a že ho navždy ochrání. A nejen to, Gasai má Deník Budoucnosti, ve kterém se zobrazuje vše, co se chystá Yukiteru udělat, takže před ní nemůže utéct.
Opravdu ho ochrání před ostatními vlastníky Deníků Budoucnosti? Proč ho vlastně ochraňuje? Co se skrývá v tom zavřeném pokoji v jejím domě? A hlavně: Co je vlastně Gasai Yuno zač?

OPENING

MŮJ DODATEK
Toto anime patří mezi jedno z mých nejoblíbenějších. Není to tak složité jako například Death Note, ale přesto úžasné. Zpočátku mi trochu vadila kresba, ale po cca pátém díle jsem si zvykla. Je zajímavé, jak si autor hraje s pohledem na postavy, v jednu chvíli tu postavu máte rádi, pak jí přejete smrt a v další minutě byste si pro ni snad vyplakali oči. Další zajímavostí je, jak se postupně postavy vyvíjí a Yukiteru na začátku je úplně jiný než na konci.
Toto anime doporučuji, děj se neprotahuje a je tam neskutečný počet zvratů, takže se nudit určitě nebudete.

HODNOCENÍ
Grafika: 7,5
Charaktery: 9
Děj: 10
Hudba: 8,5
Celkem: 35 / 40

PS: Těm kteří neví, jestli se na toto anime podívat, nebo ne, doporučuji shlédnout OVA (ke stažení zde: Ulož.to, nebo online zde: Shirai.cz), kde je opravdu hodně stručně schrnut děj prvních dvou, tří dílů.

Vaše Kana-chan Mrkající
PS: kdybyste měli nápady, jak vylepšit mé recenze, tak pište!


Diplom pro Duo Kokoro

7. prosince 2012 v 17:15 | Kan-chan a Chouco |  Diplomy
Tady je diplom pro Duo :D Snad se líbí.
Ch: Ten pic jsem vybíral já.
K: Já tam dopsala ty nápisi.
Ch: Prostě jsme ho dělali tak napůl. Navíc Kan strašně trvá, než pic vybere.
K: A Chouco je zas nemožný s počítačovými programy, které se netýkají her. (neříkám, že to co jsem vytvořila je nějak extra úžasný, ale lepší než Ch)


Je to náš první diplom, takže asi máme hodně co zlepšovat, co?